Sunday, 29 April 2007

Canon PowerShot A710 IS

Jakiś czas temu kupiłem cyfrówkę Canon PowerShot A710IS i po kilku miesiącach użytkowania muszę przyznać iż spełnia kompletnie moje wymagania i oczekiwania co do tego aparatu.

Tutaj jest link do szczegółowego opisu tej cyfrówki na stronach Canon'a. Przy zakupie sugerowałem się opiniami na różnych serwisach testujących sprzęt fotograficzny a w szczególności pomocną okazała się opinia i testy przeprowadzone przez portal Optyczne.pl

Co do fotek z tego aparatu to w moich galeriach już trochę ich jest. Zapraszam do pooglądania aczkolwiek nie tylko z tej cyfrówki są tam fotki - pomocą służą szczegółowe informacje Exif o fotkach.
Jedyną rzeczą która ciągle mnie zastanawia to sposób kodowania informacji o czułości ISO matrycy - otóż Canon we wszystkich swoich cyfrówkach troszkę inaczej koduje informację w tym polu Exif co skutkuje tym, iż większość aplikacji błędnie interpretuje to pole a w zasadzie w ogóle nie pokazuje jakie jest ISO, chyba że było ustawione na automat. Oczywiście dołączone do aparatu aplikacje fabryczne - po prawdzie całkiem niezłe z resztą - poprawnie wszystko pokazują tylko po co takie udziwnienie z tym polem Exif? A może to Canon poprawnie koduje i zgodnie z obowiązującym standardem Exif 2.2 a aplikacje sobie nie radzą z tym - nie wiem i póki co nie chce mi się tego zgłębiać co i jak z tym jest tak na prawdę.
Post a Comment