Friday, 23 May 2008

Nordic Walk - spacerkiem w terenie

Poszukując jakiegoś sposobu na poprawienie kondycji i zrzucenie nadmiaru sadełka przypadkiem trafiłem na "Nordic walk" czyli nordycki spacer z kijami. Drążąc temat okazało się, że to całkiem interesujący sposób treningu kondycyjnego bowiem angażuje aż 90% mięśni naszego ciała oraz pozwala na spalanie niemal dwukrotnie więcej kalorii niż podczas ostrego marszu lub biegu. Dodatkowo godzinka takiego marszu dziennie pozwala na zrzucenie średnio 0.5 - 1.2 kg wagi podczas jednego treningu.
Trenując pięć razy w tygodniu po godzince przez miesiąc można zrzucić nawet 25kg wagi (oj przydało by się przynajmniej tak z 10kg ;-)) a do tego mocno poprawić kondycję i wytrzymałość. Jeszcze przed sezonem wakacyjnym nordycki spacer pozwolił by nabrać kondycji i utrzymywać ją aż do zimy do sezonu narciarskiego. Im dłużej buszuję po sieci tym więcej znajduję w tym temacie. Zapanowała nowa moda na tą dyscyplinę bo jest mało angażująca czasowo a przynosi ogromne postępy kondycyjne. W sieci dostępne są filmy instruktażowe także na YouTube więc co ciekawsze pozbierałem w moją playlistę jest także sporo fotek. Sporo stron także po polsku traktuje o "Nordic Walk" i do niektórych poniżej podaje linki: www.nordicwalk.pl, www.hotelcis.pl/nordicwalking, www.leki-nordicwalking.pl, www.nordic-walking.pl, www.northsport.net, www.nordic-walking.gda.pl
Chyba się skuszę i połażę testowo przez miesiąc z kijami - są chętni na wspólny spacerek?

UPDATE: Kupiłem sobie nowe kije Leki Sport (carbon 450) - fotka obok - tak więc sezon rozpoczęty z nowym sprzętem. Testowo pospacerowałem chwilę wieczorkiem (ok. 12km w jakieś 1h30m) z nowymi kijami i jestem zadowolony bo są bardzo lekkie i fajnie się idzie.
Post a Comment