Friday, 16 January 2009

Wystartował sezon - wirtualnej ligi wyścigowej Formuła 1

Skończył się prawdziwy sezon wyścigów F1 w którym Robert Kubica zajął IV miejsce pomimo iż zdobył tyle samo punktów co Raikonen (zdecydowała ilość zwycięstw).

Przerwa zimowa trwa 5 miesięcy stąd pomysł by jeździć w wirtualnej lidze na symulatorze rFactor.

Kupiłem zatem kierownicę Logitech Driving Force GT i ruszyłem trenować na torze. Próbny przed-sezon zimowy wystartował i liga f1simpl ruszyła.UPDATE1: Po długiej i obfitej w argumenty dyskusji z Supportem Logitech na temat pełnej obsługi wszystkich przycisków na kierownicy Logitech Driving Force GT przez sterowniki dla Windows otrzymałem ostatecznie informację że ten problem zostanie przekazany/eskalowany (oby do realizacji) do inżynierów/programistów i jest nadzieja że dorobią ich działanie na tym kółku pod Windows. :-)

UPDATE2: Ostatecznie pełne wsparcie dla wszystkich dodatkowych przycisków na tej kierownicy jest w sterownikach Logitech Profiler od wersji 5.04 - Brawo Support Logitech'a :-)

PODSUMOWANIE: Na zakończenie sezonu testowego w klasyfikacji końcowej uzyskałem 5-te miejsce. Sezon był fajny i wiele się nauczyłem szczególnie w kwestii prowadzenia wirtualnego bolidu F1. Wraz z zakończeniem sezonu testowego postanowiłem zakończyć starty i zmienić ligę na inną, być może tym razem pomyślę nad jazdą w rajdach.
Post a Comment